Opublikowano dnia 10.11.2022

Świąteczna dekoracja stołu

Podczas kiedy dzieci wyczekują głównie prezentów pod choinką, dla nas dorosłych najpiękniejszą chwilą są rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Poradzimy, jakie ozdoby wybrać w tym roku i jak świątecznie udekorować wnętrze, aby powstała odpowiednia atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

vánoční dekorace Goldea

W Wigilię wszystkie zmartwienia z prezentami, przygotowaniami i obowiązkami domowymi wreszcie się kończą. Pozostaje jedynie świąteczne nakrycie stołu. Jeśli chodzi o świąteczne menu to każdy na pewno dotrzymuje tradycji i ulubionych rodzinnych przepisów na zupę grzybową czy barszcz czerwony, na karpia i kapustę. Jednak dekoracja wigilijnego stołu jest indywidualna i może być co roku inna. Wystarczy kilka nowych ozdób świątecznych i gotowe.

Podstawą świątecznego stołu jest obrus. Teraz jest odpowiedni czas, aby kupić wysokiej jakościí biały obrus, który można używać przez cały rok i udekorować go tematycznymi podkładkami pod talerze z kolorowymi motywami świątecznymi. Można również wybrać jasny obrus z delikatnym świątecznym wzorem, z gwiazdami, choinkami, brokatem, do których będą odpowiednie jednokolorowe podkładki pod talerze. Nie trzeba się bać drobnych wypadków podczas stołowania, dlatego że nawet piękne podkładki pod talerz mogą być wykonane z funkcjonalnego, plamoodpornego materiału. Przezroczyste szkło, proste świeczki, białe serwetki  dobrze komponują się z bielą, złotem i srebrem.

Święta mogą być nie tylko eleganckie, ale również kolorowe i wesołe. Przede wszystkim jeśli w rodzinie są dzieci lub miłośnicy skrzatów, reniferów, serc, zimowych i świątecznych motywów w wesołych kolorach. Sprawmy, aby u stołu była przyjemna atmosfera, wesołe i kolorowe obrusy lub podkładki ze świątecznymi motywami, które wywołają u każdego uśmiech na twarzy. Tradycyjne świąteczne kolory, których nie trzeba się bać to czerwony, zielony, złoty i fioletowy. I oczywiście wszystko można ze sobą łączyć. Wesoły świąteczny bieżnik ze wzorem śmiało można rozłożyć na biały obrus, który go ożywi.

Dekorację można uzupełnić o nowe poszewki na poduszki, świąteczne zasłony lub firany. Jeśli nie udało się wybrać spośród gotowych produktów proponujemy tkaninę na metry również ze świątecznymi motywami, z których można uszyć cokolwiek.

  • Jesteśmy czeską marką
  • Szyjemy na wymiar
  • Ponad 3000 opinii sklepu
  • Wyjątkowe produkty
  • 30 dni na zwrot towaru
  • Dostawa gratis od 300 zł