Opublikowano dnia 3.3.2023

Wielkanocne przygotowania w pięciu krokach

Święta Wielkanocne to jeden z pierwszych wiosennych impulsów do porządnego przewietrzenia domu. Niezależnie od tego, czy czekasz na gości na Śmingus Dyngus, czy cieszysz się wolnymi dniami na swój własny sposób, miło jest spędzić czas w czystym i wiosennie udekorowanym domu. Oto pięć prostych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na ten czas.

Sprzątać w zależności od pogody

Choć Wielkanoc przypada w tym roku na astrologiczną wiosnę, nikt nie może nam zagwarantować pięknej słonecznej pogody. Kwietniowa Wielkanoc może przynieść opady śniegu lub ostre promienie słońca, które już sprawiają, że na dworze jest ciepło. Dlatego decyzję o tym, co będzie obejmować wiosenne porządki, zachowaj do ostatniej chwili. Nie pozwól, aby deszcz i śnieg padał na Twoje świeżo wypolerowane okna, a zabłocone buty deptały po Twoich podłogach. To, czego nie zdążysz wyczyścić i wyszorować przed świętami, zrobisz po. I pamiętaj, że w Wielki Piątek nie powinienno się prać, sprzątać ani kopać w ogródku.

Udekoruj swoje wejście

Pierwsze wrażenie zazwyczaj decyduje, dlatego nie zapomnij udekorować wejścia do swojego domu lub mieszkania. Zielony wiosenny wieniec możesz wykonać sama lub zrobić go z dziećmi z zakupionych materiałów. Przed wejściem postaw wiklinowy wazon, powieś kilka kolorowych wstążek, a na ławce lub krzesłach w przedpokoju lub holu dodaj kilka kolorowych poduszek i innych ozdób, aby przestrzeń była przytulna i poradziła sobie z dużą liczbą gości na raz.

Dodaj kolory i dekoracje

Wielkanoc jest kolorowa! Odśwież swoją jadalnię wesołym obrusem z wiosennymi motywami, nowymi podkładkami lub zaopatrz się w kolorową zasłonę, która odciągnie wzrok od nieumytych okien. Dodaj kilka gustownych dodatków, pomaluj jajka i puść głośno ulubione przeboje. Jedynym wyjątkiem od wielkanocnego szaleństwa jest Twoja sypialnia, do której nie wpuszczaj obcych. W pozostałych częściach domu może ci się zakręcić w głowie od tych wszystkich zajączków, jajek, kurczaczków i kiełkującej zieleni, ale we własnym łóżku możesz wtulić się w czarną, naturalną lub białą pościel.

Upiecz coś dobrego

Nakarmiony gość to zadowolony gość. Nikt nie będzie sprawdzał na meblach jeśli jest kurz, jeśli ma przed sobą świeże ciasto, przepyszny żurek czy pasztet domowy. Rozpieszczaj siebie i swoją rodzinę domowymi smakołykami, które cudownie pachną i bosko smakują. Nie trzeba już pościć, teraz jest czas na eksperymentowanie z nowymi składnikami lub powrót do tradycyjnych przepisów babci. W trakcie przygotowań w kuchni może uczestniczyć cała rodzina. Można w tym czasie przyjemnie spędzić czas, a dla dzieci to będzie zabawa. Dzieci chętnie pomogą z malowaniem jajek i dekorowaniem koszyczka czy pieczeniem baranka.

Świętujmy razem

Święta Wielkanocne to możliwość spotkania się z rodziną i znajomymi. Podziel się radościami z przyjaciółmi, rodziną, sąsiadami. Wspólna radość jest największa i zawsze najlepiej smakuje podczas odwiedzin. Wielkanoc ma wiele tradycji, w zależności od regionu, ale wszędzie najważniejsze jest spotkanie i kilka przyjemnie spędzonych chwil. 

 

Smacznego jajka, pokoju baranka
i cudnego wielkanocnego poranka życzy Goldea!

  • Jesteśmy czeską marką
  • Szyjemy na wymiar
  • Ponad 3000 opinii sklepu
  • Wyjątkowe produkty
  • 30 dni na zwrot towaru
  • Dostawa gratis od 300 zł